+420 732 194 280, +420 732 194 260  sluzby@palominovm.cz
Pomocné ruce pro váš domov, firmu, zahradu i dům
Služba

O Palominu - Sociální podnikání

Jak konkrétně sociálně podnikáme

Diakonie ČCE – středisko ve Valašském Meziříčí zřídilo dva sociální podniky, které se mohly realizovat díky dotaci z ESF:

PALOMINO - sociální podnik (www.palominosp.cz) nabízející širokou škálu služeb pro firmy, domácnosti, instituce, vlastníky bytových jednotek (SVJ), majitele rodinných domů a bytů apod. nabízíme:

  • úklidové práce, tepování koberců a čalouněného nábytku, mytí oken a venkovních výkladů
  • údržbu venkovních prostor, zahrad a travnatých ploch
  • praní prádla, žehlení a mandlování prádla, drobné opravy
  • dovoz obědů, donášky nákupů, vyzvednutí léků

Tyto služby může využívat kdokoliv - ten, kdo potřebuje ušetřit čas, nestíhá, stejně jako senioři nebo firmy. Vítanou pomocí můžeme být též pro rodiny s malými dětmi.

Sociální podnik PALOMINO provozujeme pod hlavičkou 1.VALAŠSKÁ DIAKONICKÁ, s.r.o., která je dceřinou společností DIAKONIE ČCE – střediska ve Valašském Meziříčí. Tato společnost byla založena přímo za účelem sociálního podnikání.

Dalším sociálním podnikem je NA RAMÍNKU - prodejna secondhendového a outletového zboží na ulici Mostní ve Valašském Meziříčí  a na ulici Palackého v Rožnově pod Radhoštěm. Sociální podnik Secondhelp je také provozován pod hlavičkou 1.VALAŠSKÁ DIAKONICKÁ, s.r.o., dceřinou společností DIAKONIE ČCE – střediska ve Valašském Meziříčí. Tato společnost byla založena přímo za účelem sociálního podnikání. 

Výsledky

Nový produkt - implementováním principů sociálního podnikání byl vytvořen nový podnik - Sociální podnik PALOMINO. Vzniklo 6 nových pracovních míst pro znevýhodněné skupiny osob a celkem 8 osob bylo podpořených z ESF. Celkem 10 osob se zúčastnilo vzdělávacích aktivit. Projekt skončil k 30. 9. 2014.

Dnes má sociální podnik PALOMINO již 24 zaměstnanců a roční obrat přes 1 mil. Kč.

PODPORUJÍ NÁS